Sklep Wędkarski FishPoint.pl - Wędki, kołowrotki, zanęty, sprzęt wędkarski

1 » Nowe technologie w wędkarstwie2
alt

Klub Wędkarza

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Nowe technologie w wędkarstwie

altWszechobecna technologia  zawitała również do wędkarstwa.
Prawie każdy z nas posiada jakiś gadżet elektroniczny który ma za zadanie ułatwiać nam wędkowanie.

Sygnalizatory elektroniczne to już klasyka i właściwie jeden z pierwszych elektronicznych gadżetów który zawitał do wędkarskiego ekwipunku. Praktycznie każdy wędkarz posiada sygnalizator elektroniczny w swoim zestawie. Na rynku jest cała gama coraz to bardziej zmyślnych odmian sygnalizatorów elektronicznych – Grające, świecące, sygnalizatory z regulacją tonu, głośności i czułości. Niektóre sygnalizatory elektroniczne umożliwiają podłączenie centralki bezprzewodowej dzięki której możemy spać lub oddalić się od stanowiska. Zasięg centralki zawsze jest uzależniony od ukształtowania terenu i mocy sygnalizatorów elektronicznych.

Kamery podwodne – kiedyś stosowanie kamery podwodnej musiało wiązać się z rozwijaniem długiego wodoszczelnego  kabla. Obecne wersje bezprzewodowe np WaterWolf  umożliwia nagrywanie podwodnych filmów HD na karcie pamięci, a potem odtworzenie obrazu na smartfonie.  Czas nagrywania kamery podwodnej WaterWolf to nawet 4 godziny.

Echosondy przewodowe  np. Lowrance HOOK  oraz Lowrance Elite Ti to już prawdziwe dzieła technologiczne dzięki którym zobaczymy bardzo rozbudowany obraz dna. Dowiemy się o  temperaturze wody, prędkości łodzi czy zobaczymy wielkość przepływających ryb i znajdujących się pod wodą obiektów.

Echosondy bezprzewodowe w ostatnich latach zdominowały rynek wędkarski.
W śród nich niewątpliwie liderem jest echosonda bezprzewodowa Deeper PRO + opartej na technologii WIFI .
 Zasięg tej echosondy sięga 100m więc jest zupełnie wystarczający. Echosondy Deeper Pro posiadają wbudowany moduł GPS dzięki któremu możemy tworzyć  i zapisywać obraz dna oraz współrzędne geograficzne.  Echosondę można wykorzystywać zarówno podczas łowienia z łodzi oraz z brzegu. Obraz z echosondy Deeper jest wyświetlany na telefonie, tablecie z włączonym WIFI.
Echosonda Deeper Pro idealnie nadaje się do łowienia podlodowego.
 
Zobacz produkt w sklepie >>

Przejdź do strony głównej