Sklep Wędkarski FishPoint.pl - Wędki, kołowrotki, zanęty, sprzęt wędkarski

1 » Jakie są rodzaje haczyków?2
alt

Klub Wędkarza

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Jakie są rodzaje haczyków?

altIstnieją cztery podstawowe rodzaje haczyków, które różnią się od siebie kształtem. Do pokaźnych przynęt, zwykle roślinnych, przystosowane są odpowiednio duże haczyki z okrągłym kolankiem – nabijamy na nie skórkę chleba czy kukurydzę. Jeżeli chcemy jednak posłużyć się taką przynętą jak np. dżdżownica ziemna, czyli popularna rosówka, to zdecydujmy się na haczyk z okrągłym kolankiem i – dodatkowo – zadartym trzonkiem. Ten ostatni element ma duże znaczenie – dzięki niemu będziemy mogli być pewni, że robak nie spadnie.

Drugi rodzaj haczyków to te o średnim bądź krótkim trzonku. Wędkarze uwielbiają z nich korzystać. Dlaczego? Po prostu można na nie zakładać wiele rodzajów przynęt. Trzeci typ haczyka nosi nazwę Crystal. Ma on charakterystyczny kształt – wygląda jak gdyby został ściśnięty. Ten rodzaj haczyka przystosowany jest m.in. do białych robaków. Umieszczamy je pod ostrzem – dzięki temu prezentują się dość naturalnie. Możemy się spotkać także z haczykami z długim trzonkiem. Za ich pomocą łatwiej wyhaczyć rybę.

Haczyki różnią się nie tylko kształtem, ale też rozmiarem. Pamiętajmy, że małe przynęty umieszczamy na niewielkich haczykach, zaś większe na większych. Dzięki temu nie widać metalu. Modele z numerem 2 są największe, zaś te z numerem 26 – najmniejsze.

W sklepie Fishpoint znajdą Państwo wiele rodzajów haczyków uznanych firm, takich jak m.in. Drennan, Dragon, Fox.

 

Zobacz produkt w sklepie >>

Przejdź do strony głównej