Sklep Wędkarski FishPoint.pl - Wędki, kołowrotki, zanęty, sprzęt wędkarski

1 » Jaka przynęta na suma?2
alt

Klub Wędkarza

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Jaka przynęta na suma?

altZnakomitą przynętą na suma są żywe ryby. W jaki sposób zbroimy żywce? Te duże – w pojedynczy hak oraz w kotwicę, te małe – kotwicą za grzbiet oraz za pysk hakiem pojedynczym. Jako przynęta najlepiej sprawdzają się takie ryby, jak m.in. karasie, leszcze i ukleje. Umieszczamy je np. w toni lub nad dnem (sum ma dolną wargę dłuższą niż górna, a zatem do swojego celu podpływa właśnie od dołu).

Suma przyciąga zapach mięsa i krwi. Dlatego warto go nęcić za pomocą martwych ryb (bądź ich fragmentów). Musimy zadbać o to, aby unosiły się one nad dnem. W tym celu wystarczy wypchać je np. korkiem. Do atutów tego rodzaju przynęty należy fakt, że z pewnością nie splącze naszego zestawu.

Sum chętnie zjada pijawki, dlatego warto je również wykorzystać je jako przynętę. Możemy go też nęcić przy użyciu kilkunastu sztuk dżdżownicy ziemnej (znanej również jako rosówka), które umieszczamy po prostu na haku. Kontrolujmy jednak, czy nie przyciągają one innych ryb poza sumami.

Oczywiście sumy nęcimy też wykorzystując pellet. Lgną one do niego bardzo chętnie, ponieważ w skład tego rodzaju przynęty wchodzi mączka z ryb. W sklepie Fishpoint znajdą Państwo niezawodny pellet sumowy Rapid Baits o zapachu halibuta. Nie musimy się obawiać, że będzie go obgryzać drobnica, ponieważ rozpuszcza się bardzo powoli.

 

Zobacz produkt w sklepie >>

Przejdź do strony głównej