Sklep Wędkarski FishPoint.pl - Wędki, kołowrotki, zanęty, sprzęt wędkarski

1 » Czym nęcić karpie?2
alt

Klub Wędkarza

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Czym nęcić karpie?

altKarpie z pewnością warto nęcić pelletem. Składnik ten rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu uwalnia zapach, który przyciąga ryby. W sklepie Fishpoint możemy zakupić pellety karpiowe o różnym smaku (truskawka, wanilia) i w kilku rozmiarach (6, 8 lub 10 mm). Mały pellet nawet po godzinie może się rozpuścić, dlatego używamy go, kiedy oczekujemy szybkiego efektu. Większy działa przez dłuższy czas.

Do nęcenia karpi świetnie nadaje się kukurydza (którą dodatkowo warto zalać boostem). Znakomicie sprawdzają się także inne ziarna, takie jak groch, pszenica, łubin, konopie. Przy czym należy pamiętać, że powinniśmy wzbogacić je o pewne składniki zapachowe i smakowe.

Karpie możemy też nęcić przy użyciu kulek proteinowych. Jeżeli zależy nam na sprawdzonych produktach, to zdecydujmy się na ich zakup w sklepie Fishpoint. Znajdziemy w nim wiele rodzajów kulek – zarówno owocowe (truskawkowe, waniliowe, toffi), jak i te o smaku ryby.

Do nęcenia karpi używamy też suchej karmy dla zwierząt. Ma ona silny zapach, a ponadto zawiera tłuszcze i białka, które przyciągają ryby. Niektórzy wędkarze nęcą karpie gotowanymi ziemniakami. Wiosną ryby te szukają wysokokalorycznego pokarmu, dlatego w tych okresach warto je nęcić rosówkami czy białymi i czerwonymi robakami.

Należy mieć na uwadze fakt, że w różnych wodach mogą sprawdzić się inne składniki. Dlatego podczas zakupu zanęty warto skorzystać z pomocy specjalisty, który poradzi, jaki materiał sprawdzi się w danym akwenie.


Przejdź do strony głównej