Sklep Wędkarski FishPoint.pl - Wędki, kołowrotki, zanęty, sprzęt wędkarski

1 » Czym jest wędka bolonka?2
alt

Klub Wędkarza

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Czym jest wędka bolonka?

altJeśli chcemy posłużyć się metodą bolońską, to powinniśmy posiadać odpowiednią wędkę – czyli bolonkę. Długość tego rodzaju wędziska to od 4 do 8 metrów (najczęściej spotykamy pięcio- i sześciometrowe). Ciężar wyrzutu wynosi natomiast od 25 do 30 gramów. Bolonka jest wędziskiem teleskopowym. Poszczególne elementy kończą się stopkowymi przelotkami. Zwykle wędką bolońską posługujemy się na wodach płynących (stosować ją można też jednak na stojących). Warto pamiętać o tym, że długość tego wędziska powinna być większa o 1 metr w porównaniu do głębokości łowiska (pozwoli nam to wygodnie zarzucić zestaw).
 
W przypadku bolonki najlepiej sprawdza się kołowrotek z płytką szpulą. Dzięki niemu możliwe jest często przerzucanie, typowe dla łowienia na rzekach metodą bolońską. Kiedy używamy wędki bolońskiej, to korzystamy z żyłki pływającej. Najlepsze są te o średnicy od 0,14 do 0,18 milimetrów.
 
Wysokiej klasy wędzisko bolońskie możemy zakupić w sklepie Fishpoint. Polecamy Państwu wędkę Mikado Almaz Bolognese 600. Na uwagę zasługuje znakomity materiał, z jakiego została ona wykonana – włókna węglowe. Blanki wędziska są niezwykle elastyczne. Wędką tej marki bardzo wygodnie posługujemy się nawet wtedy, gdy wieje wiatr. Wynika to z faktu, że zastosowano niewielkie przekroje blanków. Wędka Mikado Almaz Bolognese 600 służy do połowu zestawami średnimi oraz lekkimi.

 
Zobacz bolonki u nas w sklepie >>

Przejdź do strony głównej